NZ Soccer Scoreboard     |     home
Latest Results   |   Upcoming Fixtures   |   2017 Roll of Honour   |   Central Auckland Soccer 2018   |   Latest Hyundai A-League Round Review   |   Latest Wellington Phoenix match report   |   JR's Match of the Week   |   Latest Lotto NPWL Round Review   |   Latest Central & Mainland PWL Review   |   NZ League & Cup   |   OFC & A-League   |   Northern League   |   Central Regional Leagues   |   Southern Regional Leagues   |   Women's Soccer   |   Central Auckland Soccer
Latest Results
SENIOR CLUB & REPRESENTATIVE
RESULTS & FIXTURES
FOR THE PERIOD
APRIL 19 - 25, 2018
For next week's fixtures, go here

DATE
COMPETITION
TIME
(all pm unless stated)
(all times NZST)
April 20
Hyundai A-League
9.50
Melbourne City
at AAMI Park
v.
Brisbane Roar
April 21
Lotto Northern Premier League
3.00
Central United
at Kiwitea Street
v.
Birkenhead United
3.00
East Coast Bays
at Bay City Park
v.
Hamilton Wanderers
3.00
Eastern Suburbs
at Madills Farm
v.
Manukau United
3.00
Glenfield Rovers
at McFetridge Park
v.
Bay Olympic
3.00
Onehunga Sports
at Waikaraka Park
v.
Three Kings United
5.15
Western Springs
at Seddon Fields
v.
Waitakere City
Lotto Northern League First Division
3.00
Forrest Hill-Milford United
at Becroft Park
v.
Ellerslie
3.00
Melville United
at Gower Park
v.
Hibiscus Coast
3.00
Mt. Albert-Ponsonby
at Anderson Park
v.
Fencibles United
3.00
Oratia United
at Parrs Park
v.
North Shore United
3.00
Tauranga City
at Links Avenue
v.
Manurewa
3.00
Waiheke United
at Onetangi Sports Park
v.
Waitemata
Lotto Northern League Second Division
3.00
Bucklands Beach
at Lloyd Elsmore Park
v.
Northland
3.00
Cambridge
at John Kerkhof Park
v.
Metro
3.00
Franklin United
at Bledisloe Park
v.
Albany United
3.00
Ngongotaha
at Tamarahi Reserve
v.
Claudelands Rovers
3.00
Takapuna
at Taharoto Park
v.
Papakura City
3.00
Te Atatu
at Te Atatu Peninsula Park
v.
Onehunga-Mangere United
Capital W-League
1.00
Wairarapa United
at Masterton Memorial Park
v.
Seatoun
11.00am
Wellington United
at Newtown Park
v.
Marist Palmerston North
12.30
Western Suburbs
at Endeavour Park
v.
Upper Hutt City
Ultra Football Central Region Premier League
3.30
Lower Hutt City
at Fraser Park
v.
Havelock North Wanderers
3.30
Wairarapa United
at Masterton Memorial Park
v.
Wellington United
2.30
Waterside Karori
at Karori Park
v.
Stop Out
5.45
Wellington Olympic
at Wakefield Park
v.
Miramar Rangers
Lotto Central Federation Premier League
2.45
Hokowhitu
at Skoglund Park
v.
Wanganui Athletic
2.45
Marist Palmerston North
at Memorial Park
v.
Palmerston North End
2.45
Red Sox Manawatu
at Skoglund Park
v.
Massey University
2.45
Wanganui City
at Wembley Park
v.
New Plymouth Rangers
Capital Premier League
1.30
Lower Hutt City
at Fraser Park
v.
Miramar Rangers
2.30
North Wellington
at Alex Moore Park
v.
Kapiti Coast United
2.30
Tawa
at Redwood Park
v.
Wellington Olympic
3.00
Upper Hutt City
at Maidstone Park
v.
Petone
2.30
Western Suburbs
at Endeavour Park
v.
Island Bay United
Capital League First Division
3.30
Brooklyn Northern United
at Wakefield Park
v.
Petone
2.30
Naenae
at Naenae Park
v.
Miramar Rangers
2.30
Stokes Valley
at Delaney Park
v.
Tawa
2.30
Wainuiomata
at Richard Prouse Park
v.
Stop Out
12.30
Waterside Karori
at Karori Park
v.
Victoria University
Mainland Premier League
2.45
FC Twenty11
at Avonhead Park
v.
Canterbury Universities
12.00
Nelson Suburbs
at Saxton Fields
v.
Ferrymead Bays
2.45
Nomads United
at Tulett Park
v.
Coastal Spirit
2.45
Selwyn United
at Foster Park
v.
Cashmere Technical
Mainland Premier Women's League
12.30
Canterbury Universities
at Ilam Fields
v.
Coastal Spirit
12.30
Cashmere Technical
at Garrick Memorial Park
v.
Waimakariri United
Football South Premier League
2.45
Green Island
at Sunnyvale Park
v.
Southland United
2.45
Northern
at Forrester Park
v.
Caversham
2.45
Otago University
at Caledonian Ground
v.
Queenstown Rovers
2.45
Roslyn Wakari
at Ellis Park
v.
Mosgiel
Football South Premier Women's League
12.30
Roslyn Wakari
at Ellis Park
v.
Green Island
April 22
Lotto Northern Premier Women's League
1.00
Eastern Suburbs
at Madills Farm
v.
Claudelands Rovers
1.00
Forrest Hill-Milford United
at Becroft Park
v.
Glenfield Rovers
1.00
Papakura City
at McLennan Park
v.
Hamilton Wanderers
1.00
Three Kings United
at Keith Hay Park
v.
Western Springs
Capital Premier Women's League
1.00
Island Bay United
at Wakefield Park
v.
Waterside Karori
1.00
Kapiti Coast United
at Weka Park
v.
Wellington United
1.00
Petone
at Petone Memorial Park
v.
Stop Out
1.00
Victoria University
at Boyd Wilson Park
v.
Brooklyn Northern United
Football South Premier Women's League
1.00
Queenstown Rovers
at Queenstown Events Centre
v.
Otago University
OFC Champions League semi-finals, 1st leg
3.00
Lautoka
at Churchill Park
v.
Marist FC
1.00
Team Wellington
at Dave Farrington Park
v.
Auckland City
Ultra Football Central Region Premier League
2.00
Napier City Rovers
at Park Island
v.
Western Suburbs
Hyundai A-League
8.00
Melbourne Victory
at AAMI Park
v.
Adelaide United
April 23
Football South Premier Women's League
6.00
Dunedin Technical
at Culling Park
v.
Otago University Reserves
April 25
Lotto Northern Premier Women's League
1.00
Claudelands Rovers
at Galloway Park
v.
Glenfield Rovers
1.00
Eastern Suburbs
at Madills Farm
v.
Three Kings United
1.00
Hamilton Wanderers
at Porritt Stadium
v.
Forrest Hill-Milford United
1.00
Western Springs
at Seddon Fields
v.
Papakura City
ISPS Handa Chatham Cup
2.00
Auckland University
at Cox's Bay Reserve
v.
West Auckland
2.00
Auckland Wanderers
at Michaels Avenue
v.
Te Awamutu
3.30
Bohemian Celtic
at Bill McKinlay Park
v.
Onerahi
2.00
Glen Eden United
at Parrs Park
v.
Clendon United
2.00
Kerikeri
at Baysport Waipapa
v.
Greenhithe
2.00
Kiwi True Blues
at Michaels Avenue
v.
Otumoetai
2.00
Lynn-Avon United
at Ken Maunder Park
v.
Kaeo-Inter
2.00
Mornington
at Kensington Oval
v.
Gore Wanderers
2.00
Palmerston North End
at Memorial Park
v.
Gisborne Thistle
2.00
Papamoa
at Gordon Spratt Reserve
v.
Tuakau
2.00
Parklands United
at Parklands Reserve
v.
Christchurch United
2.00
Ranui Swanson
at Starling Park
v.
Internationale
2.00
Richmond Athletic
at Jubilee Park
v.
FC Nelson
2.00
St Albans-Shirley
at English Park
v.
Western
12.00
University-Mt. Wellington
at Bill McKinlay Park
v.
Kawerau Town
2.00
Waikato Unicol
at Jansen Park
v.
Tokoroa
2.00
Wanganui Athletic
at Wembley Park
v.
New Plymouth Rangers
2.00
West Hamilton United
at Weka Street
v.
Papatoetoe United
Lotto Northern Premier League
3.00
Bay Olympic
at Olympic Park
v.
East Coast Bays
3.00
Birkenhead United
at Shepherds Park
v.
Eastern Suburbs
3.00
Manukau United
at Walter Massey Park
v.
Glenfield Rovers
3.00
Onehunga Sports
at Waikaraka Park
v.
Western Springs
3.00
Three Kings United
at Keith Hay Park
v.
Hamilton Wanderers
3.00
Waitakere City
at Fred Taylor Park
v.
Central United
Lotto Northern League First Division
5.00
Ellerslie
at Michaels Avenue
v.
North Shore United
3.00
Fencibles United
at Riverhills Park
v.
Oratia United
3.00
Forrest Hill-Milford United
at Becroft Park
v.
Waiheke United
3.00
Hibiscus Coast
at Stanmore Bay Park
v.
Tauranga City
3.00
Manurewa
at Memorial Park
v.
Mt. Albert-Ponsonby
3.00
Waitemata
at McLeod Road
v.
Melville United
Lotto Northern League Second Division
3.00
Albany United
at Rosedale Park
v.
Cambridge
3.00
Bucklands Beach
at Lloyd Elsmore Park
v.
Franklin United
3.00
Northland
at Tikipunga Park
v.
Claudelands Rovers
3.00
Onehunga-Mangere United
at Mangere Domain
v.
Takapuna
5.00
Papakura City
at McLennan Park
v.
Ngongotaha
3.00
Te Atatu
at Te Atatu Peninsula Park
v.
Metro
Central Region Premier League
1.30
Havelock North Wanderers
at Guthrie Park
v.
Wairarapa United
3.00
Lower Hutt City
at Fraser Park
v.
Miramar Rangers
2.30
Stop Out
at Hutt Park
v.
Napier City Rovers
2.30
Wellington United
at Newtown Park
v.
Waterside Karori
2.30
Western Suburbs
at Endeavour Park
v.
Wellington Olympic
Capital Premier League
3.30
Island Bay United
at Wakefield Park
v.
North Wellington
2.30
Kapiti Coast United
at Weka Park
v.
Tawa
1.00
Lower Hutt City
at Fraser Park
v.
Upper Hutt City
2.00
Petone
at Petone Memorial Park
v.
Western Suburbs
3.30
Wellington Olympic
at Wakefield Park
v.
Miramar Rangers
Mainland Premier League
2.45
Cashmere Technical
at Garrick Memorial Park
v.
Canterbury Universities
2.45
Coastal Spirit
at Cuthberts Green
v.
Selwyn United
1.00
Nelson Suburbs
at Saxton Fields
v.
FC Twenty11
2.45
Nomads United
at Tulett Park
v.
Ferrymead Bays




NZ Soccer Scoreboard