DATE
|
COMPETITION
|
TIME
|
(all pm unless stated)
|
(all times NZDST)
|
|
March 28
|
Lotto Northern Premier Women's League
|
7.00
|
Ellerslie
|
0-4
|
Auckland United
A. Cook, R. Wasi, T. Green, C. Roche
|
Lotto Northern Premier League
|
7.30
|
Hamilton Wanderers
T. Marsh
|
1-2
|
Melville United
I. Bates, E. Panzer
|
|
Southern League
|
7.30
|
Christchurch United
J. Stevens (2), J. Peterson
|
3-0
|
Nomads United
|
|
7.15
|
Ferrymead Bays
S. Ito
|
1-0
|
Canterbury Universities
|
||
March 29
|
Lotto Northern Premier Women's League
|
7.30
|
Hibiscus Coast
at NHS #3
|
v.
|
West Coast Rangers
|
1.00
|
Western Springs
at Seddon Fields
|
v.
|
Eastern Suburbs
|
||
Lotto Northern Premier League
|
3.00
|
Auckland City
at Croatian Cultural Club
|
v.
|
Eastern Suburbs
|
|
3.00
|
Bay Olympic
at Olympic Park
|
v.
|
East Coast Bays
|
||
3.00
|
Birkenhead United
at Shepherds Park
|
v.
|
West Coast Rangers
|
||
3.00
|
Manurewa
at Manurewa War Memorial Park
|
v.
|
Western Springs
|
||
3.00
|
Tauranga City
at Links Avenue
|
v.
|
Auckland United
|
||
Lotto Northern League First Division
|
3.00
|
Ellerslie
at Michaels Avenue
|
v.
|
North Shore United
|
|
5.00
|
Fencibles United
at Riverhills Park
|
v.
|
Mt. Albert-Ponsonby
|
||
3.00
|
Hibiscus Coast
at Stanmore Bay Park
|
v.
|
Takapuna
|
||
4.00
|
Manukau United
at Walter Massey Park
|
v.
|
Northern Rovers
|
||
3.00
|
Metro
at Albie Turner Field
|
v.
|
Franklin United
|
||
3.00
|
Ngaruawahia United
at Centennial Park
|
v.
|
Onehunga-Mangere United
|
||
Lotto Northern League Second Division North
|
3.00
|
Oratia United
at Parrs Park
|
v.
|
Waitemata
|
|
Lotto Northern League Second Division South
|
3.00
|
Cambridge
at John Kerkhof Park
|
v.
|
Ngongotaha Lakes
|
|
3.00
|
Te Awamutu
at Te Awamutu Stadium
|
v.
|
Otumoetai
|
||
Kelly Cup
|
1.00
|
Miramar Rangers Reserves
at Wakefield Park
|
v.
|
Waterside Karori
|
|
1.00
|
Moturoa
at Memorial Park
|
v.
|
Wellington United Reserves
|
||
12.00
|
Petone
at Petone Memorial Park
|
v.
|
Te Kotahitanga
|
||
Central Region Premier League
|
7.15
|
North Wellington
at Alex Moore Park
|
v.
|
Waterside Karori
|
|
Capital League First Division
|
3.30
|
Brooklyn Northern United
at Wakefield Park
|
v.
|
Wellington Olympic
|
|
5.00
|
Marist Wellington
at Wakefield Park
|
v.
|
Wellington Phoenix
|
||
1.00
|
North Wellington
at Alex Moore Park
|
v.
|
Douglas Villa
|
||
2.30
|
Wainuiomata
at Richard Prouse Park
|
v.
|
Victoria University
|
||
Southern League
|
2.45
|
Coastal Spirit
at English Park
|
v.
|
Selwyn United
|
|
12.30
|
Dunedin City Royals
at Tahuna Park
|
v.
|
Cashmere Technical
|
||
2.00
|
FC Twenty11
at Avonhead Park
|
v.
|
Nelson Suburbs
|
||
March 30
|
Liberty A-League
|
4.00
|
Wellington Phoenix
at Jerry Collins Stadium
|
v.
|
Western Sydney Wanderers
|
Lotto Northern League Second Division North
|
3.00
|
Northland
at Baysport Waipapa
|
v.
|
Albany United
|
|
3.00
|
Te Atatu
at Te Atatu Peninsula Park
|
v.
|
Beachlands Maraetai
|
||
3.00
|
Waiheke United
at Onetangi Sports Complex
|
v.
|
Bucklands Beach
|
||
Lotto Northern League Second Division South
|
3.00
|
Papamoa
at Links Avenue
|
v.
|
Waikato Unicol
|
|
3.00
|
Taupo
at Crown Park
|
v.
|
Claudelands Rovers
|
||
Kelly Cup
|
2.00
|
North Wellington
at Alex Moore Park
|
v.
|
Victoria University
|
|
Central Region Premier League
|
3.30
|
Island Bay United
at Wakefield Park
|
v.
|
Western Suburbs
|
|
2.30
|
Miramar Rangers
at Dave Farrington Park
|
v.
|
Wellington Phoenix
|
||
3.00
|
Petone
at Petone Memorial Park
|
v.
|
Stop Out
|
||
Inter Football Capital Premier League
|
1.00
|
Petone
at Petone Memorial Park
|
v.
|
Seatoun
|
|
2.30
|
Te Kotahitanga
at Mazengarb Park
|
v.
|
Wellington Olympic
|
||
2.30
|
Upper Hutt City
at Maidstone Park
|
v.
|
Tawa
|
||
Capital League First Division
|
1.00
|
Island Bay United
at Wakefield Park
|
v.
|
Western Suburbs
|
|
March 31
|
Lotto Northern Premier Women's League
|
1.00
|
Hamilton Wanderers
at Porritt Stadium
|
v.
|
Fencibles United
|
Kelly Cup
|
1.00
|
Upper Hutt City
at Maidstone Park
|
v.
|
Seatoun
|
|
Central Region Premier League
|
2.00
|
Napier City Rovers
at Bluewater Stadium
|
v.
|
Wellington Olympic
|
|
Inter Football Capital Premier League
|
2.00
|
Miramar Rangers
at Dave Farrington Park
|
v.
|
Wellington Phoenix
|
|
Isuzu Ute A-League
|
1.00
|
Wellington Phoenix
at Sky Stadium
|
v.
|
Brisbane Roar
|
|
April 1
|
Lotto Northern Premier League
|
3.00
|
Auckland City
at Kiwitea Street
|
v.
|
Tauranga City
|
5.30
|
Auckland United
at Keith Hay Park
|
v.
|
Hamilton Wanderers
|
||
3.00
|
East Coast Bays
at Bay City Park
|
v.
|
Eastern Suburbs
|
||
3.00
|
Melville United
at Gower Park
|
v.
|
Birkenhead United
|
||
3.00
|
West Coast Rangers
at Fred Taylor Park
|
v.
|
Manurewa
|
||
5.30
|
Western Springs
at Seddon Fields
|
v.
|
Hamilton Wanderers
|
||
Lotto Northern League First Division
|
3.00
|
Franklin United
at Bledisloe Park
|
v.
|
Ellerslie
|
|
3.00
|
Mt. Albert-Ponsonby
at Anderson Park
|
v.
|
Ngaruawahia United
|
||
3.00
|
Northern Rovers
at McFetridge Park
|
v.
|
Fencibles United
|
||
3.00
|
North Shore United
at Allen Hill Stadium
|
v.
|
Manukau United
|
||
3.00
|
Onehunga-Mangere United
at Centre Park
|
v.
|
Hibiscus Coast
|
||
3.00
|
Takapuna
at Taharoto Park
|
v.
|
Metro
|
||
Kelly Cup
|
2.00
|
Miramar Rangers
at Dave Farrington Park
|
v.
|
Marist Palmerston North
|
|
1.00
|
Petone Reserves
at Petone Memorial Park
|
v.
|
Wellington United
|
||
Inter Football Capital Premier League
|
7.00
|
Lower Hutt City
at Fraser Park
|
v.
|
Waterside Karori
|
|
April 2
|
Kelly Cup
|
6.30
|
Island Bay United
at Wakefield Park
|
v.
|
Waterside Karori Reserves
|
NB
|
Clocks go back at 2am on Sunday, April 7
|